1. Vispārīgi jautājumi

Kad es varēšu no mazumtirgotājiem iegādāties iekārtas ar Home Connect funkciju?

Pirmās Bosch iekārtas ar Home Connect funkciju Baltijas valstīs mazumtirdzniecībā ir pieejamas kopš 2017. gada maija.

Vai arī citi zīmoli nodrošina mājsaimniecības iekārtas ar Home Connect funkciju?

Tāds ir mērķis! Sākotnēji pilnībā ar sistēmu savietojamas iekārtas ar Home Connect funkciju piedāvā Bosch un Siemens. Domājams, ka tam sekos arī citi zīmoli. Mēs jau apspriežamies ar partneriem un ražotājiem, kas pārstāv citus zīmolus.

Vai es varu aprīkot man jau piederošās iekārtas ar Home Connect?

Iekārtu atjaunināšana vai modificēšana ir sarežģīta šādu iemeslu dēļ: vēlāk instalēts risinājums vienmēr ir mazāk optimāls salīdzinājumā ar jau sākotnēji ieplānotu risinājumu, un šāds vēlāk instalēts risinājums ir arī salīdzinoši dārgs. Turklāt uz mājsaimniecības iekārtām attiecas īpaši piesardzības nosacījumi, kas ir jāievēro un jāpārbauda, pat uz vietas nomainot elektronisko aprīkojumu. Mēs arī neiesakām izmantot tā dēvētos viedos spraudņus un kontrolējamos adaptera spraudņus, jo tie var radīt pārtraukumus elektroapgādē.

Vai Home Connect sistēmā var iekļaut arī citus elementus, piemēram, apgaismojumu vai apkuri?

Tā pagaidām nav daļa no mūsu plāna, jo mēs koncentrējamies tikai uz mājsaimniecības iekārtām. Tomēr mēs vienmēr esam atvērti jauninājumiem, un mūsu aprīkojumu un visu Home Connect sistēmu ir iespējams integrēt citās mājokļa automatizācijas sistēmās vai tehnoloģiju partneru, piemēram, IFTTT, risinājumos.

Vai iekārtām var piekļūt vienlaikus no vairākām ierīcēm?

Jā, mājsaimniecības iekārtai iespējams piekļūt no vairākām mobilajām ierīcēm.

2. Jautājumi par datu aizsardzību un datu drošību

Kādas ir minimālās prasības attiecībā uz manu Wi-Fi maršrutētāju?

Home Connect sistēma darbojas ar visiem tirgū pieejamajiem standarta Wi-Fi maršrutētājiem, ja tie nav vecāki par pieciem gadiem (aptuveni). Drošības apsvērumu dēļ Wi-Fi tīkliem ir jābūt šifrētiem (WPA vai WPA2 šifrēšana). Ja jūsu Wi-Fi tīkls nav šifrēts, jūs nevarēsiet reģistrēt savu iekārtu.

Kā ar datu aizsardzību un datu drošību?

Mēs izmantojam progresīvu šifrēšanas tehnoloģiju un regulāri aicinām neatkarīgus ekspertus rūpīgi pārbaudīt mūsu sistēmu.

Kādas ir īpašās Home Connect drošības koncepcijas īpatnības?

Mūsu drošības koncepciju veido virkne pasākumu. Datu apmaiņas pamatā ir Home Connect protokols. Tikai vissvarīgākie dati tiek anonīmi saglabāti Home Connect serverī. Saziņa ir iespējama tikai šifrētos tīklos. Droši sertifikāti, servera ugunsmūris un lietojumprogrammas Home Connect paroles aizsardzība sniedz papildu drošību.

Vai varu liegt savai iekārtai nosūtīt datus?

Jā. Jūs varat izlemt izmantot vai neizmantot papildu funkcijas, ko jums var piedāvāt tīklā savienotas iekārtas. Iekārtas nosūtīs un saņems datus, ja jūs sniegsiet skaidru norādi to darīt, un jūs tās attiecīgi varat kontrolēt.

Kā es varu dzēst savu Home Connect kontu?

Izmantojot lietojumprogrammu, varat jebkurā laikā dzēst savu Home Connect kontu. Lai to izdarītu, noklikšķiniet uz iestatījumu pogas augšējā labajā stūrī. Personas datu sadaļā jūs atradīsiet punktu «Lietotāja konta dzēšana». Visbeidzot, jums būs jāapstiprina dzēšana, ierakstot savu paroli.

3. Jautājumi par savienojumu/signāla spēku

Vai iekārtām būs pieejams arī LAN interfeiss?

Nē, LAN savienojums nav plānots, jo Home Connect izmanto Wi-Fi datu apmaiņu. Mēs izlēmām izmantot Wi-Fi tehnoloģiju, jo tā mūsdienās ir pieejama gandrīz ikvienā mājsaimniecībā.

Vai, neskaitot manu ar Home Connect funkciju nodrošināto iekārtu un Wi-Fi maršrutētāju, man ir vajadzīgs vēl kāds aprīkojums?

Nē. Mājsaimniecības iekārtas sazinās ar jūsu viedtālruni vai planšetdatoru, izmantojot Wi-Fi maršrutētāju. Cits aprīkojums nav nepieciešams.

Manai mājsaimniecības iekārtai ir vājš Wi-Fi signāls, jo attālums līdz manam Wi-Fi maršrutētājam ir diezgan liels. Vai tas nozīmē, ka es nevaru izmantot Home Connect?

Šajā gadījumā ir pieejamas vairākas iespējas. Varat paplašināt sava tīkla diapazonu, izmantojot diapazona paplašinātāju. Ja diapazona paplašinātāju novieto starp mājsaimniecības iekārtu un maršrutētāju, bezvadu interneta diapazonam bez problēmām būtu jāpaplašinās, piemēram, līdz pagrabam.

Otra iespēja ir izmantot elektrovadu adapteri, lai nodrošinātu, ka interneta diapazons aptver mājsaimniecības iekārtu. Tad jūs varat pieslēgties internetam ar savu tīklā savienoto iekārtu un kontrolēt to šādā veidā. Mūsu klientu servisa komanda jums labprāt sniegs ieteikumus abos gadījumos un palīdzēs jums atrisināt visus ar aprīkojumu saistītos jautājumus.

Vai es varu savienot savas mājsaimniecības iekārtas, izmantojot WPS, lai gan signāla pastiprināšanai es izmantoju atkārtotāju?

Jā, atkārtotāji nodrošina zināmu WSP savienošanu pārī. Mājsaimniecības iekārtu ir iespējams pievienot arī manuāli (skatīt arī manuālo savienošanu, izmantojot tīklu).

Kā es varu zināt, vai mans tīkls sniegsies pietiekami tālu, lai aptvertu vietu, kur atrodas iekārta?

Ir pieejamas lietojumprogrammas, piemēram, Wi-Fi Analyser, kuras varat izmantot, lai pārbaudītu uztveršanu jūsu iekārtas atrašanās vietā. Lai pārbaudītu signāla spēku jūsu iekārtas atrašanās vietā, varat izmantot arī savu viedtālruni vai planšetdatoru.

Kuri maršrutētāji (Wi-Fi & LTE) nodrošina īpaši augstas kvalitātes savienojumu mājsaimniecības iekārtām, kas ir nodrošinātas ar Home Connect funkciju?

Principā visi maršrutētāji ir piemēroti mājsaimniecības iekārtu savienojuma nodrošināšanai ar lietojumprogrammu.

Kādas ir prasības attiecībā uz Wi-Fi?

Jaunāko tirdzniecībā pieejamo mājas maršrutētāju ar standarta bezvadu iestatījumiem gadījumā Home Connect parasti darbojas pareizi bez vajadzības veikt pielāgojumus. Dažos gadījumos atsevišķi iestatījumi ir jāmaina manuāli. Vajadzības gadījumā, lūdzu, pārbaudiet, vai turpmāk norādītie iestatījumi jūsu maršrutētājā ir iestatīti pareizi. Lai uzzinātu, kā piekļūt maršrutētāja konfigurācijas iestatījumiem, lūdzu, skatiet sava maršrutētāja instalēšanas instrukciju.

Vajadzības gadījumā, piemēram, veicot manuālo iestatīšanu, būtu jāievēro šādi ieteikumi un iestatījumi:

  • Jūsu bezvadu tīklam ir jābūt šifrētam, vēlams, izmantojot WPA2 drošību vai vismaz WPA. Atvērtie tīkli nav piemēroti Home Connect izmantošanai.
  • Home Connect darbojas tīkla režīmos IEEE 802.11 b, g un n. Lūdzu, pārliecinieties, ka jūsu maršrutētājs ir atbilstoši iestatīts. Mājsaimniecības iekārtas ir savietojamas tikai ar 2,4 GHz joslu. Ja jūs pievienojat iekārtu, lūdzu, atbilstoši iestatiet savu tīklu.
  • Home Connect nestrādā Wi-Fi tīklos, kas paredz tīmekļa reģistrāciju, t. i., lietotājvārda un paroles ievadīšanu tīmekļa pārlūkā.
  • Jums ir jābūt stabilam bezvadu tīklam ar labu uztveršanas spēju un piekļuvi internetam.
  • Izslēdziet maršrutētājā MAC filtrēšanu, lai nepieļautu jūsu mājsaimniecības iekārtu un viedo ierīču MAC adrešu reģistrēšanu.
  • Starpniekserveru izmantošana nav ieteicama.
  • Portiem 443, 8080 un 123 ir jābūt atvērtiem.
  • Maršrutētājā ir jābūt iespējotai multiraides maršrutēšanas opcijai, lai ļautu veikt savienošanu pārī ar Home Connect iekārtām.

4. Jautājumi par aprīkojumu un programmatūru

Kādās operētājsistēmās Home Connect ir pieejams?

Lietojumprogramma ir pieejama iOS un Android vidē.

Vai pašreizējie partneri Siemens/Bosch piedāvās savu kontroles ierīci (planšetdatoru)?

Nē, tas nav plānots, jo šāds produkts jums nozīmētu papildu izmaksas par jaunu kontroles ierīci. Tirgū ir pieejami dažādi planšetdatoru un viedtālruņu modeļi, tāpēc esam izstrādājuši savu Home Connect risinājumu tā, lai tas būtu spējīgs sadarboties ar gandrīz visiem tirgū pieejamajiem standarta modeļiem.

Kāda būs šīs lietojumprogrammas cena, un kur es to varu lejupielādēt?

Lietojumprogramma ir bez maksas, un to iespējams lejupielādēt Apple App Store vai Google Play Store.

Vai es varu mainīt citu lietotāju profilus?

Jā. Lietotāji ar paplašinātām lietotāja tiesībām var pārvaldīt citu lietojumprogrammas lietotāju profilus. Visu plaši izmantoto iekārtu gadījumā jūs varat mainīt šo lietotāju tiesības.

5. Jautājumi par digitālajām instrukcijām

Kādas ir priekšrocības salīdzinājumā ar PDF dokumentu vai instrukcijām papīra formātā?

Atšķirībā no PDF dokumenta digitālā lietotāja rokasgrāmata lietojumprogrammā ir optimizēta izmantošanai mobilā formātā. Jūs varat ērti sameklēt atsevišķus punktus, skatīt dažādas nodaļas, kā arī tuvināt attēlus un tekstu.

Vai šīs digitālās instrukcijas ir pieejamas bezmaksas lejupielādei?

Digitālās instrukcijas ir daļa no lietojumprogrammas Home Connect, un jūs tām varat piekļūt, izmantojot savu mobilo ierīci.

Vai es saņemšu arī instrukcijas papīra formātā?

Instrukcijas papīra formātā jums tiks piegādātas kopā ar jūsu iekārtu.

Kādās platformās es varu skatīt digitālās instrukcijas?

Tā kā digitālās instrukcijas ir iekļautas lietojumprogrammā, tās ir skatāmas tādās pašās platformās kā pati lietojumprogramma, proti, iOS vai Android vidē.

6. Jautājumi par receptēm

No kādiem avotiem tiek iegūtas receptes?

Receptes ir sagatavojuši pieredzējuši mājsaimniecības iekārtu speciālisti, un tās ir pielāgotas ar Home Connect funkciju nodrošinātajām mājsaimniecības iekārtām, jo īpaši Home Connect partneru ražojumiem.

Vai es varu norādīt, ka esmu veģetārietis/vegāns vai ka uzturā nevaru lietot laktozi?

Jūs varat filtrēt receptes lietojumprogrammā Home Connect atbilstīgi konkrētiem kritērijiem.

Vai receptes būs saistītas ar manu ledusskapi?

Nākotnē recepšu funkcijai būs piekļuve jūsu ledusskapim. Jūs varēsiet sagatavot iepirkumu sarakstus un redzēt, kādas sastāvdaļas jums ir jāiegādājas konkrētas receptes pagatavošanai.

Vai es varu lejupielādēt receptes?

Visas jaunās receptes automātiski parādīsies lietojumprogrammā Home Connect.

7. Jautājumi par mājsaimniecības iekārtu, kas ir aprīkotas ar Home Connect funkciju, pārvešanu uz citu valsti.

Kā man jārīkojas saistībā ar manām mājsaimniecības iekārtām, kas ir aprīkotas ar Home Connect funkciju, ja es pārceļos uz citu valsti?

Saskaņā ar Home Connect lietošanas nosacījumiem, pārceļoties uz citu valsti, ir attiecīgi jāmaina valsts iestatījumi. Vienkārši izvēlieties atbilstošu valsti lietojumprogrammas Home Connect iestatījumu sadaļā.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka uz lietojumprogrammas Home Connect izmantošanu citā valstī var attiekties atšķirīgi lietošanas nosacījumi un atšķirīgi noteikumi par datu konfidencialitāti. Ja valstu sarakstā nevarat atrast savu jauno mītnes valsti, mēs neatbalstām turpmāku lietojumprogrammas Home Connect izmantošanu un tā saskaņā ar mūsu lietošanas nosacījumiem ir aizliegta. Turklāt mēs neatbalstām lietojumprogrammas Home Connect izmantošanu ar tādu mājsaimniecības iekārtu, kuras gadījumā izmantošana attiecīgajā valstī nav atļauta. Tādējādi mūsu lietošanas nosacījumos šāda izmantošana nav atļauta. Ja jums ir šaubas par to, vai mājsaimniecības iekārtas izmantošana jaunajā mītnes valstī ir atļauta, sazinieties ar savas mājsaimniecības iekārtas ražotāju.

Kā man jārīkojas saistībā ar manām mājsaimniecības iekārtām, kas ir aprīkotas ar Home Connect funkciju, ja es pārceļos uz citu kontinentu?

Lūdzu, skatiet paziņojumu «Mājsaimniecības iekārtu, kas ir aprīkotas ar Home Connect funkciju, pārvešana uz citu valsti». Ja pārceļaties uz citu kontinentu, jūsu jaunā mītnes valsts, iespējams, nav minēta lietojumprogrammā Home Connect. Tādā gadījumā, lūdzu, izdzēsiet savu lietojumprogrammu Home Connect. Tās vietā lejupielādējiet no App Store/Playstore un instalējiet savas jaunās mītnes valsts lietojumprogrammu. Atiestatiet savas ar Home Connect funkciju aprīkotās mājsaimniecības iekārtas, izveidojiet jaunu lietotāja kontu un atkārtoti reģistrējiet lietojumprogrammā savas mājsaimniecības iekārtas.